Ακαδημαϊκό έτος 2009 – 2010

Αναστασιάδου Κωνσταντίνα Αποτίμηση και ανασχεδιασμός υφιστάμενου κτιρίου οπλισμένου σκυροδέματος με ανελαστική στατική ανάλυση.  Ιγνατάκης Χ. – Στυλιανίδης Κ.
Γιατράς Μιχαήλ Αντισεισμικός σχεδιασμός με βάση τις μετακινήσεις γέφυρας Ο/Σ με ψηλά μεσόβαθρα. Κάππος Α.
Κωστής Νικόλαος Αντισειμική ενίσχυση υφιστάμενου κτηρίου με σεισμική μόνωση βάσης. Μανώλης Γ.
Λαζαρίδου Ιουλία Αποτίμηση και ανασχεδιασμός κατά ΚΑΝ.ΕΠΕ. υφισταμένου κτιρίου οπλισμένου σκυροδέματος με ελαστική δυναμική ανάλυση.  Ιγνατάκης Χ. – Στυλιανίδης Κ.
Λαρέζου Νικολέτα Ανασχεδιασμός προκατασκευασμένης γέφυρας της Εγνατίας Οδού ερειδόμενος στην πλαστικότητα. Τέγος Ι.
Μπερμπέρογλου Εμμανουήλ Αντισεισμικός σχεδιασμός σεισμικώς μονωμένης ιδηροδρομικής γέφυρας και μονολιθικής παραλλαγής της με εμπλοκή των ακροβάθρων. Τέγος Ι.
Μυκονίου Κωνσταντίνος [ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ] Σέξτος Α.
Μυλωνά Έλλη – Κωνσταντίνα Η επιρροή της στροφικής συνιστώσας της σεισμικής κίνησης στη συμπεριφορά γεφυρών Ο/Σ.  Σέξτος Α.
Ντογκούλη Ελένη Η επιρροή του ύψους των μεσοβάθρων στον Αντισεισμικό Σχεδιασμό των προκατασκευασμένων γεφυρών και απόπειρα εμπλοκής των πεζοδρομίων ως διαμήκων stoppers. Τέτος Ι.
Παπαδόπουλος Σάββας Αποτίμηση τρωτότητας γεφυρών συνεκτιμώντας τη χωρική μεταβλητότητα της σεισμικής κίνησης. Σέξτος Α.
Περδικούλης Κωνσταντίνος Επιρροή της γωνίας πρόσπτωσης του σεισμού στην ανελαστική δυναμική απόκριση φορέων Ο/Σ στο χώρο.  Κάππος Α.
Πηλίτσης Βασίλειος Αντισεισμικός σχεδιασμός σεισμικώς μονωμένης σιδηροδρομικής γέφυρας και μονολιθικής παραλλαγής της με εμπλοκή των ακροβάθρων.  Τέγος Ι.
Πιστόλας Γεώργιος – Αχιλλεύς Αποτίμηση και ανασχεδιασμός υφιστάμενου κτιρίου οπλισμένου σκυροδέματος με ανελαστική δυναμική ανάλυση.  Ιγνατάκης Χ. – Στυλιανίδης Κ.
Ραδιώτη Γεωργία Εκτίμηση κινδύνου ρευστοποίησης με εφαρμογή τηςμεθόδου αξιοπιστίας πρώτης τάξης.  Χατζηγώγος Θ.
Σταυρίδου Ναυσικά Αποτίμηση και ανασχεδιασμός υφιστάμενου κτιρίου οπλισμένου σκυροδέματος με ελαστική στατική ανάλυση με τοπικούς δείκτες συμπεριφοράς m. Ιγνατάκης Χ.- Στυλιανίδης Κ.
Στοϊκίδου Μαρία Καμπύλες τρωτότητας κτιρίων από οπλισμένο σκυρόδεμα εξαιτίας κατολίσθησης πρανούς. Πιτιλάκης Κ.
Στύλας Χρήστος Ανάπτυξη και εφαρμογή συστημικής μεθόδου για την εκτίμηση της τρωτότητας κτηρίων από τοιχοποιϊα. Πιτιλάκης Κ.
Τεντολούρη Φραγκίσκα Ανελαστική σεισμική συμπεριφορά μονώροφων ασύμμετρων κτιρίων Ο/Σ. Αθανατοπούλου Α.
Φονταρά Ιωάννα – Κλεονίκη Επιρροή της διεύθυνσης διέγερσης στην ανελαστική απόκριση μονώροφου ασύμμετρου κτιρίου από οπλισμένο σκυρόδεμα.  Αθανατοπούλου Α.
Ψάρρας Κωνσταντίνος Προσεισμική ενίσχυση παλαιάς πολυώροφης οικοδομής. Σύγκριση αποτελεσμάτων στατικής ανελαστικής και δυναμικής φασματικής μεθόδου. Τέγος Ι.