Ακαδημαϊκό έτος 2004 – 2005

Ζορμπά Τριάδα – Κοραή Αγγελική

Σεισμική τρωτότητα γεφυρών με έμφαση στις τοπικές εδαφικές συνθήκες. Εφαρμογή σε συγκεκριμένες γέφυρες της ευρύτερης περιοχής της Θεσσαλονίκης. (Περίληψη)

Καλαμάρας Γεώργιος

Προσεισμική ενίσχυση σχολικού κτιρίου από Ο/Σ. (Περίληψη)

Ιγνατάκης Χρ.
Κηπουρού Αικατερίνη
Πέτρου Ευαγγελία

Παραμετρικές ανελαστικές στατικές αναλύσεις απόκρισης κατασκευών λαμβάνοντας υπόψη την αλληλεπίδραση εδάφους-θεμελίωσης-ανωδομής. (Περίληψη)

Αθανατοπούλου – Κυριακού Α.
Κουρής Λεωνίδας – Αλέξανδρος

Πιλοτική εφαρμογή του Νέου Ελληνικού Κανονισμού Επεμβάσεων (ΚΑΝ.ΕΠΕ.) σε υφιστάμενο κτίριο. (Περίληψη)

Κάππος Α.
Λέτσιος Σπυρίδων
Πολυκάρπου Παναγιώτης

Επιρροή της διεύθυνσης της σεισμικής διέγερσης στα μεγέθη απόκρισης. (Περίληψη)

Αθανατοπούλου – Κυριακού Α.
Μάνιος Παναγιώτης –
Στρακαλής Ζαφείριος

Ανελαστική συμπεριφορά δομικών στοιχείων σε πρόγραμμα Η/Υ με πεπερασμένα στοιχεία. (Περίληψη)

Μητσοπούλου Ε.